vindmøller
Del på facebook
Skip Navigation LinksBRK Indflydelse & Politik Kommunalbestyrelsen & Udvalg Klima- og Bæredygtighedsudvalget

Klima- og Bæredygtighedsudvalget

​Medlemmer

(Opdateret juli 2019) Kommunalbestyrelsen besluttede den 27. juni 2019 at nedlægge Klima- og Bæredygtighedsudvalget og i stedet lade udvalgets arbejde fortsætte i en ny form, - hvilket forventes at blive behandlet på Kommunalbestyrelsens møde den 19. september 2019.

 

​Bente Helms (A)
Muradamsvej 36, Klemensker
3770 Allinge
Tlf. 30 18 20 14
Bente.Helms@brk.dk

 

​Kirsten Wendell (A)
Sigynsvej 24, 3700 Rønne
Tlf. 20 33 17 95
Kirsten.Wendell@brk.dk

 

​Winni Grosbøll (A)
Kirkestræde 4, 3700 Rønne
Tlf. 30 18 19 79
Winni.Grosboell@brk.dk


else merete knoop v.jpg

Else Merete Knoop (V)
Stavelund 8
3700 Rønne
Tlf. 23 74 19 25.
Else.Merete.Knoop@brk.dk

​René Danielsson (O)
Lindevej 20, 3782 Klemensker
Tlf. 20 33 21 98
Rene.Danielsson@brk.dk


​Carsten Scheibye (V)
Havnebakken 26, Tejn, 3770 Allinge
Tlf. 30 18 19 53
Carsten.Scheibye@brk.dk

 

 

Dagsordener, referater og mødeplan

Her kan du læse dagsordener og referater fra Klima- og bæredygtighedsudvalget.

Dagsordener, referater og mødeplan

Forretningsorden

Her kan du læse forretningsorden for Klima- og bæredygtighedsudvalget